*~*REBELDE i RBD *~*
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
*~*REBELDE i RBD *~*

*~*Bienvenidos en mi foro de RBD y Rebelde*~*
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ****&*****PLES

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:20

dobar dan
ja sam vasa nova nastavnica milica i predavacu vam ples.
kako ko udje morace da mi se prestavi pa onda pocinjemo sa ucenjem=-))))
Nazad na vrh Ići dole
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:28

DANASNJI CAS JE POSVECEN BALETU
BALET

Balet je teatarski oblik igre koji je počeo da se razvija u zapadnoj Evropi tokom renesanse (1300-1600). Baletska tehnika se sastoji od stilizovanih pokreta i stavova koji su razvijeni tokom vekova u tačno određen, iako donekle promenljiv, sistem nazvan akademski balet (fr. danse d’école). Sama reč balet označava i muzičko delo u kojem se koristi igračka tehnika kao glavni način izražavanja radnje. Ovakva dela su često, ali ne i uvek, praćena scenografijom i kostimima.

Iako se smatra da je balet muzičko-scensko delo koje se koristi samo pokretom, sve češće je da se uz orkestarsku muziku koristi i solističko ili horsko pevanje (npr. balet Grk Zorba [Αλέξις Ζορμπάς] poznatog grčkog kompozitora Mikisa Teodorakisa (Μικής Θεοδωράκης).


Razvoj baleta
Prvi počeci savremenog baleta javljalju se u Italiji u XV veku odakle sredinom XVI veka prelaze u Francusku . Balet se usavršio u Francuskoj, odkle se proširio i u druge zemlje. U početku razvoja, plesne scene izvodili su maskirani igrači, a kasnije se razvio dvorski balet kao jedinstvo igre, vokalne i instrumentalne muzike i govornog teksta.

Osnivanjem baletskih škola, od 1661. godine počinje istorija klasičnog profesionalnog baleta u kome se insistira na čistoti pokreta i virtuozitetu, izražajnosti, pantomimi i lirskoj osećajnosti . To je zamenilo dotadašnje strogo konvencionalne geometrijske pokrete i nemotivisan tok igračke radnje. Romantični balet, inspirisan bajkama i legendama, interpretiran je klasičnom baletskom tehnikom u koju sve više ulaze elementi temperamentnih narodnih igara. Do 1720-ih godina balet je počeo da se prikazuje u operama širom Evrope.

Ženski kostimi su postali lakši od teških dvorskih kostima, i cipele sa visokim potpeticama su zamjenjene nežnim cipelicama koje su dozvoljavale slobodnije pokrete. Podsuknja, preteča helanki, je postala sastavni deo kostima kako su suknje postajale sve kraće da bi se pokazale noge. U toku vremena suknje su se podizale koliko su mogle, da bi na kraju kulminirale u obliku tutua. Uvođenje baletanki u balet, koje su davale potporu nogama i stopalima, dozvolilo je igračima da se podignu na vrhove prstiju, što je pomoglo da se stvori iluzija odupiranja gravitaciji.

Svako vreme stvara svoju umetnost. Tako se u naše doba uz klasičan balet, koji se i dalje neguje, razvio moderan balet. On traži slobodnije i bogatije pokrete tela, koji mogu izraziti mnoštvo misli, osećanja i težnji današnjeg čoveka i njegovog života. Početkom XX veka Sergej Djagiljev okuplja mlade koreografe i muzičare stvarajući moderan balet koji teži jedinstvu pokreta i muzike. Koristeći estetske komponente klasične baletske tehnike, drevnih i modernih narodnih i društvenih igara, savremeni baletski izraz ima širok odjek: od igračkog egzibicionizma preko usavršvanja klasičnog akademizma do revolucionarnih baleta sa ideološkom sadržinom.


Termini u baletu
Primabalerina

vodeća umetnica grupe, balerina vrhunskog kvaliteta, koja igra glavne uloge.

Solista

baletski umetnik (umetnica) koji izvodi prve i druge uloge u predstavama ili solističke deonice(numere).

Koreografija

igračka umetnost u celina koju izvodi igrač (balerina/baletan) ili formacija - grupa plesača.

Divertisman

koncertni program sastavljen od igara različitih po žanru i karakteru.


Najpoznatiji i najizvođeniji klasični baleti [uredi]
"Labudovo jezero", "Uspavana lepotica", "Romeo i Julija", "Don Kihot", "Pepeljuga", "Petruška", "Ohridksa legenda" i mnogi drugi.



Baletski kompozitori
Petar Iljič Čajkovski
Labudovo jezero
Krcko oraščić
Uspavana lepotica
Adolf Adam
Žizela
Čezare Punji
Esmeralda
Ludvig Minkus
Don Kihot
Bajadera
Mikis Teodorakis
Grk Zorba
Balet u Srbiji
Stevan Hristić
Ohridska legenda
Zoran Mulić
Večiti mladoženja
Izbiračica


Poslednji put izmenio MilicaPG dana Čet Maj 01 2008, 12:30, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:29

OWO CE STATI NA TABLI DOK GA NE PREPISETE PA ONDA RAZGOVARAMO O BALETU I DR
Nazad na vrh Ići dole
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:31

ZVONILO JE IMA LI KOGA?
Nazad na vrh Ići dole
*que*dificir*es*ser*yo*
~Član grupe RBD~
*que*dificir*es*ser*yo*


Broj poruka : 963
Godina : 28
Datum upisa : 20.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:40

ima
Nazad na vrh Ići dole
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 12:52

EH SANJA SVI CE DOBITI NEOPRAVDANI A I TI SA NJIMJ AKO MI NE KAZES GDJE SU
SALIM SE NARAVNO DOSTA MI JE STROGIH NASTAVNOKA
EEEEE
SANJA PRICAJ MI STA ZNAS O BALETU PA CU JA TEBI
Nazad na vrh Ići dole
~*Para~siempre~con~RBD*~
~Glavna zvezda RBD-a~
~*Para~siempre~con~RBD*~


Broj poruka : 1458
Datum upisa : 22.03.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 13:21

i ja sam tu....
Nazad na vrh Ići dole
#$L@K!# QUEEN
~Član grupe RBD~
#$L@K!# QUEEN


Broj poruka : 867
Lokacija : ELITE WAY SCHOOL
Datum upisa : 13.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 20:44

pa i ja!!!
Nazad na vrh Ići dole
~*Para~siempre~con~RBD*~
~Glavna zvezda RBD-a~
~*Para~siempre~con~RBD*~


Broj poruka : 1458
Datum upisa : 22.03.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 20:47

fale nam još .. KATHY DULCE , DAJANA ....
Nazad na vrh Ići dole
~*Para~siempre~con~RBD*~
~Glavna zvezda RBD-a~
~*Para~siempre~con~RBD*~


Broj poruka : 1458
Datum upisa : 22.03.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 20:49

kada ćemo učiti koreografiju??
Nazad na vrh Ići dole
*Dull PrinceSs*
~Upoznaješ članove RBD-a~
*Dull PrinceSs*


Broj poruka : 297
Lokacija : pod pokrivacem u slatkim snovima
Datum upisa : 27.04.2008

****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitimeČet Maj 01 2008, 21:12

PA NE ZNAM KADA NAUCITE GRADIVO!!!!!!!HIHIHI SALIM SE PA NE ZNAM KADA CEMO ALI....IPAKM CEMO RADITI A SADA MI PRICAJTE STA ZNATE O BALETU
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





****&*****PLES Empty
PočaljiNaslov: Re: ****&*****PLES   ****&*****PLES Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
****&*****PLES
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
*~*REBELDE i RBD *~* :: Rbd :: Ellite Way School-
Skoči na: